Destek & SSSSıkça sorulan sorular;

FIBARO Sistemi Nedir?

FIBARO Sistemi, evinizdeki tüm elektrikli cihazları kontrol eden, tek bir ağa – Home Center’a bağlayabilme imkânı veren kablosuz akıllı ev otomasyon sistemidir.

FIBARO Sistemini satın almanın ve kurmanın avantajları nelerdir?

FIBARO Sistemi, yaşamınızı daha rahat hale getirmek için birbirleriyle işbirliği yapmalarını sağlayan birçok cihazı bütünleştirir. Hareket sensörleri sayesinde FIBARO Sistemi evinizdeki ışıkları açıp kapatabilir. FIBARO Sistemi, evde olmadığınızda ısıtmayı kapatabilir ve gelmeden önce açabilir.
Sistemin uygun bir şekilde konfigürasyonu, elektriğin% 30’una ve ısı enerjisinin% 40’ına kadar tasarruf sağlayabilir.
FIBARO Sisteminin uygulama alanı ve konfigürasyonu muazzamdır ve yapabilecekleri sadece hayal gücü ile sınırlıdır.

FIBARO Sistemi ısıtıcılar, klimalar, ısı pompaları gibi cihazları destekliyor mu?

Evet, FIBARO Sistemi merkezi ısıtmayı, klimaları, ısı pompalarını ve benzeri diğer cihazları kontrol edebilir.
Yukarıda bahsedilen cihazları FIBARO Sistemi ile bağlamadan önce, cihazın diğer cihazlar aracılığıyla harici kontrollere izin verip vermediğini doğrulamanız gerekir. Üreticilerin bazıları böyle bir işlevsellik öngörmediğinden, FIBARO Sistemini satın almadan veya cihaza bağlamadan önce cihazın bu kabiliyete sahip olup olmadığını incelemelisiniz.
Bu tür işlevler nadiren kullanıcılar tarafından kullanılır, bu nedenle aygıt kılavuzunda açıklanmayabilir.
Çoğu durumda FIBARO Sistemini merkezi ısıtma, klima, ısı pompaları ve benzeri cihazlara bağlama konusunda herhangi bir sorun yoktur.

Bilgisayar kullanarak FIBARO Sistemini kontrol edebilir miyim?

Evet, yerel ağ üzerinden kişisel bilgisayar aracılığıyla FIBARO Sistemini kontrol edebilirsiniz.

FIBARO Sistemini nasıl kontrol edebilirim? Benimle her zaman bir PC taşıyamıyorum!
FIBARO Sistemi, herkesin kendine her zaman sahip olduğu bir cihazla kontrol etme fikriyle yaratılmıştır – cep telefonu.

SMS kullanarak FIBARO Sistemini kontrol edebilir miyim?

Evet, SMS yoluyla FIBARO Sistemini kontrol edebilirsiniz.

FIBARO Sistemini internet üzerinden kontrol edebilir miyim?

Evet, FIBARO Sistemi, bu amaçla özel olarak yaratılan home.fibaro.com web sitesinden kontrol edilebilir.

Evi satarsam sistemi kaybeder miyim?

Hayır,
Sistemin eşsiz avantajlarından biri hareketliliğidir. FIBARO Sisteminin hiçbir öğesi binanızın yapısıyla kalıcı olarak bağlantılı değildir. Bu sayede sistemi yeni eve götürebilirsiniz. Tüm sistemi yeni yere taşıdığınızda, Home Center ağ geçidi modüller ağınızı ve ayarlarınızı hatırlar. Oluşturduğunuz tüm senaryolar, ayarlar vb. yine işlev görür.

FIBARO Sisteminden tam olarak yararlanmak için mevcut tüm modülleri satın almam gerekiyor mu?

Hayır, yapmanız gerekmiyor.
Cihazlar arasındaki kablosuz iletişim sayesinde, FIBARO Sistemi, istediğiniz zaman yeni modüller ve cihazlarla özgürce genişletilebilir.
Tek tek cihazların kurulumu ve konfigürasyonu oldukça kolaydır.

FIBARO Sistemini bir alarm sistemi ile bütünleştirebilir miyim?

Evet, Relay Switch ve Universal Binary Sensor modüllerimizi kullanarak FIBARO Sisteminin bir alarm sistemi ile entegrasyonu mümkündür. Alarm sistemlerinden bazıları yerel ağ üzerinden HC2 ağ geçidine bağlanabilir ve birçok eklentimizden biriyle entegre edilerek size tam ve basit entegrasyon sağlanır.

FIBARO Sistemi güvenilir, güvenli ve tamamen test edilmiş bir sistem midir?

Evet. FIBARO Sistem cihazlarından herhangi birinin piyasaya girmesine izin verilmeden önce, Z-Wave teknolojisi sertifikasyonu sürecinden başlayarak AB emniyet ve emisyon standartlarına uygunluğunu inceleyen bir dizi testten geçirilmiştir.

FIBARO Sistemi IP kameraları ve dijital video kaydedicileri destekliyor mu?

Evet. FIBARO Sistemi sayesinde kameralarınızdaki görüntüleri mobil aygıtlarınızda izleyebilirsiniz.

FIBARO Sistemi ısıtmayı kontrol edebilir mi?

Evet, FIBARO Sistemi ısıtmayı kontrol edebilir.
Açık pencereli odalarda ısıtmayı kapatmak için FIBARO Sistemini programlayabilirsiniz. Sıcaklık, günün saatine bağlı olarak her oda için ayrı ayrı ayarlanabilir. FIBARO Sistemi elektrikli vanaları kontrol edebilir ve bu sayede yerden ısıtma sistemiyle bütünleşebilir.

FIBARO Sistemi, nerede üretiliyor?

FIBARO Sistemi Polonya’da icat edildi ve Z-Wave teknolojisi ile güçlendirildi. Sistem tamamen Polonya’da üretilmektedir.
FIBARO Sistemi cihazları programlama becerileri gerektiriyor mu?
Hayır, FIBARO Sistemi cihazları müşteriye gönderilmeden önce kullanıma hazırdır. Tek yapmanız gereken FIBARO System akıllı ev otomasyonundan faydalanabilmek için cihazın paketini açmanız ve birlikte verilen kılavuza göre kurmanızdır.

FIBARO Sisteminin kablosuz menzili nedir?

Yapılarda hangi malzemelerin kullanıldığına bağlı olarak, binalarda kablosuz menzili yaklaşık 30 metredir. Uygulamada, FIBARO Sistemi tarafından kullanılan mesh ağ topolojisi, bina yapımının operasyon üzerindeki etkisini engeller. Şebekeden çalışan cihazlar, aralarında şebeke aralığını genişletmek için aralarında radyo sinyali gönderebilen bir alıcı ve verici olarak çalışırlar.

FIBARO Sistemi cihazlarının diğer kablosuz cihazlar tarafından açılıp kapatılabilir mi?

Hayır, bu mümkün değil. FIBARO Sistemi, 900 MHz civarında frekansları kullanan Z-Wave standardında çalışır. Bu nedenle benzeri diğer cihazlar FIBARO Sisteminin çalışmasını aksatmaz.

Benzer bir sisteme sahip olan komşunun bizimki ile etkileşime girme ihtimali var mı?

Hayır, böyle bir olasılık yok. FIBARO Sistemi Home Center ağ geçidini temel alır ve her biri benzersiz bir tanımlayıcıya sahiptir. Bir cihazı kontrol etmek için Home Center hafızasına eklenmelidir, aksi takdirde kontrol edilemez.

FIBARO Sistemi ile panjur / perde kumandasını kontrol edebilir miyim?

Evet, Motor Kontrol modülü bu amaç için özel olarak oluşturulmuştur. Modül panjurların motoruna bağlandıktan sonra panjurları kontrol edecektir. Ek sensörler olmaksızın bir perde/panjur konumunu kontrol edebilen piyasadaki tek cihazıdır.

Işıkları kısabilen bir modül var mı?

Evet, Dimmer modülü bu amaç için özel olarak oluşturulmuştur. Nötr hattı olmayan elektrik tesisatına bağlanabilen ve bunun ötesinde LED’ler ve floresan lambalar gibi kısılabilir oldukları için minimum güç tüketimi ışıklarını kısabilen piyasadaki tek cihazıdır.

Cihazları açıp kapatmak için hangi modüller kullanılır?

Farklı maksimum yüklere sahip iki versiyonda bulunan röle modülleri:
1 x 2.5kW – 2.5kW’a kadar bir güce sahip bir cihazı kontrol etmeye ihtiyaç duyulduğunda kullanılır.
2 x 1.5kW – Her cihaz için 1.5kW’a kadar güç sağlayan ayrı bir devre ile güçlendirilmiş iki cihazın kontrol edilmesi gerektiği durumlarda kullanılır.

FIBARO modülleri nasıl yüklenebilir?

FIBARO modülleri, duvar anahtar kutularına monte edilecek şekilde veya kontrol edilen bir cihazın muhafazasına monte edilmek üzere tasarlanmıştır.

Cihazlarımızın elektromanyetik yayımları yüksek mi?

Cihazların elektromanyetik yayım seviyeleri, cep telefonlarına göre yaklaşık 4000 kat daha azdır.

Ana güç şalterinin çalıştırılması mümkün müdür?

Evet, Tekli Anahtar modülü tarafından kontrol edilen üç fazlı bir kontaktör, ihtiyacınız olduğu zaman gücü kesmenizi sağlayarak evinizi daha da güvenli hale getirir.

Sorunuza cevap bulamadım. Çözüm nereden bulabilirim?

Lütfen support@fibaro.com adresine bir e-posta göndererek veya +48 61 880 1000 numaralı telefondan destek ekibimize başvurun. Ayrıca iş ortağımızın mağazalarından birini ziyaret edebilirsiniz.

Apple HomeKit nedir?
HomeKit, Apple tarafından geliştirilen ev otomasyonu için yeni bir çerçevedir. HomeKit teknolojisi, iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki Siri’yi kullanarak HomeKit özellikli aksesuarları kontrol etmek için kolay ve güvenli bir yol sağlar. HomeKit sertifikası, tüm aksesuarların kusursuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlar.

HomeKit aksesuarı nedir?
Aksesuarlar, resmi olarak “Apple HomeKit ile çalışır” rozetlerini ambalajlarında bulunan HomeKit özellikli ürünlerdir. Bu aksesuarlar, Apple tarafından MFi Programı kapsamında sertifikalandırılmıştır.

HomeKit aksesuarları Home Center kumandasıyla çalışacak mı?
Hayır, şu anda bu özellik kullanılamıyor.

Z-Wave cihazları HomeKit ile çalışır mı?
Hayır, HomeKit farklı iletişim protokolleri kullanır. Bazı üreticiler HomeKit ile çalışmalarını sağlamak için Köprüler sağlayabilir.

Siri, HomeKit’i kontrol edebilecek mi?
Evet, HomeKit aksesuarlarını, yaratılmış odaları ve sahneleri kontrol edebilir ve isteyebilirsiniz. Cihazınızı kilitlediğinizde, bazı aksesuarlar Siri komutlarıyla kontrol edilemez. Örneğin, kapının kilidini açmak için Siri’yi kullanmadan önce cihazınızın kilidini açmanız gerekir.

Siri, Home Center kontrolörünü kontrol edebilecek mi?
Hayır, şu anda bu özellik kullanılamıyor.

Home Center denetleyicisini Apple HomeKit ile denetleyebilir miyim?
Hayır, şu anda bu özellik kullanılamıyor.

FIBARO, HomeKit’i nasıl destekliyor?
FIBARO, BLE kullanan ve HomeKit ile çalışacak yeni bir Hareket, Sel ve Kapı / Pencere Sensörü başlattı. Ayrıca, HomeKit aksesuarlarını kontrol edebilen yeni bir uygulama yayınlayacağız. Yakında daha fazla aksesuar geliyor!

HomeKit aksesuarları ağ geçidi / denetleyici gerektiriyor mu?
Hayır, iOS cihazınız (iOS 9.3 veya daha yenisi) ağ geçidi / denetleyici rolü oynar; ancak Apple TV veya iPad (iOS 10 veya daha yenisi) bunları iCloud aracılığıyla uzaktan kullanmanıza olanak tanır.

iPhone için mevcut FIBARO uygulaması, HomeKit aksesuarlarını kontrol edebilecek mi?
Hayır, ancak HomeKit’i kontrol etmek için tasarlanan HomeKit Bağlı Cihazlar için FIBARO adlı yeni uygulama AppStore’da mevcuttur.

HomeKit aksesuarlarımı evden uzakta kontrol edebilir miyim?
Evet, iPad (iOS 10 veya sonrası) veya Apple TV’yi (4. nesil) ana hub olarak ayarlamanız gerekir.
Daha fazla bilgi için Apple destek sayfası: https://support.apple.com/en-us/HT207057
HomeKit aksesuarlarını kontrol etmek için bir Apple TV gerekiyor mu?
Hayır, ancak Bluetooth aralığını genişletecek ve iCloud aracılığıyla uzak bir bağlantı kullanmanıza izin verecektir. Alternatif olarak bir iPad (iOS 10 veya daha yenisi) kullanılabilir.

HomeKit aksesuarlarını bir iOS cihazının Bluetooth aralığından uzak tutabilir miyim?
Evet, Apple TV (4. nesil) veya aksesuar yelpazesinde bulunuyorsa tünel oluşturmayı destekleyen diğer Wi-Fi cihazlarıyla bunları kontrol edebilirsiniz.

Neden HomeKit aksesuarlarıyla iletişimi geciktiğini fark ediyorum?
BLE kullanan HomeKit aksesuarları pil kullanımını azaltmak için bekleme moduna geçirilir. Bekleme modundayken ilk iletişim uyanacak ve sonraki komutlar bir sonraki bekleme moduna kadar gecikmeden gerçekleştirilecek.

FIBARO HomeKit aksesuarlarını kontrol etmek için FIBARO uygulamasını kullanmam gerekiyor mu?
Hayır, ama önerilir. FIBARO aksesuarları, her HomeKit uyumlu uygulamayla birlikte çalışmalıdır.

HomeKit Kurulum Kodumu kaybettim, onu kurtarmanın bir yolu var mı?
Güvenlik nedenlerinden ötürü Kurulum Kanunu, yalnızca yetkili bir kişinin eline geçmesini önlemek için ürünle birlikte sağlanmaktadır. Lütfen, aksesuarlarınızın Kurulum Kodlarını güvenli bir yerde saklayın veya sıfırlama işleminden sonra onları tekrar eşleştirmeyeceksiniz.
Birden çok özdeş aksesuarları eşleştirdim, hangisini nasıl ayırabilirim?
Mobil uygulamada “Tanımla” işlevini kullanın ve seçilen aksesuar, yanıp sönerek veya ses çıkararak kendisini tanıtacaktır (el kitabına göre).

FIBARO HomeKit aksesuarları Apple tarafından onaylanmış mı?
Evet, “Apple HomeKit ile çalışır” rozetini ambalajında ​​bulunan her FIBARO ürünü, Apple tarafından MFi Programı kapsamında sertifikalandırılmıştır.

Hangi iOS cihazları FIBARO aksesuarlarıyla uyumludur?
Bu HomeKit özellikli aksesuarın FIBARO’dan kontrolü, iOS 9.3 veya daha yeni bir iPhone, iPad veya iPod touch gerektirir.

HomeKit Apple Watch ile birlikte çalışıyor mu?
Evet, aksesuarınızı sık kullanılanlara eklemeniz yeterlidir ve Kontrol Merkezi ve Apple Watch’te görünür olacaklardır.

HomeKit’i kullanmak için bir iCloud hesabına ihtiyacım var mı?
Hayır, ama önerilir. Eşleştirdiğiniz her aksesuar iCloud hesabınıza atanır ve tüm iOS cihazlarınızla kullanmanıza izin verir.

Bir ürünün HomeKit ile çalışıp çalışmayacağını nasıl kontrol edebilirim?
Her HomeKit özellikli ürünün ambalajında ​​”Apple HomeKit ile çalışır” rozeti olmalıdır.

HomeKit aksesuarlarımı Otomasyon’da kullanabilir miyim?
Evet, iPad (iOS 10 veya sonrası) veya Apple TV’yi (4. nesil) ana hub olarak ayarlamanız gerekir.
Daha fazla bilgi için Apple destek sayfası: https://support.apple.com/en-us/HT207057

HomeKit aksesuarlarımı başka biriyle kontrol edebilir miyim?
Evet, iPad’inizi (iOS 10 veya daha yenisi) veya Apple TV’yi (4. nesil) ana hub olarak ayarlamanızı öneririz.
Daha fazla bilgi için Apple destek sayfası: https://support.apple.com/en-us/HT207057

HomeKit’i kontrol etmek için iCloud Anahtarlık kullanmam gerekiyor mu?
Yalnızca HomeKit aksesuarlarını aynı iCloud hesabını kullanarak birden fazla iOS cihazı veya Apple TV üzerinden kontrol etmek istiyorsanız.

FIBARO ID nedir?
FIBARO ID, tüm FIBARO hizmetlerine erişmek için bir kere oturum açmanızı sağlayan, FIBARO kullanıcıları için oluşturulmuş bir kimlik formudur.

Hangi hizmetler FIBARO ID ile kullanılabilir?
FIBARO ID ile uzaktan erişimi ( home.fibaro.com ) kullanabilirsiniz ve daha da fazla özellikten yararlanabilirsiniz.

FIBARO ID’yi kullanmak için ne yapmam gerekiyor?
Uzaktan erişim hesabınızla ( home.fibaro.com ) kullandığınız e-posta adresinin doğru olduğundan emin olun ve Home Center’ı 4.110 sürümüne güncelleyin. Daha sonra, FIBARO mobil uygulamasını en son sürüme güncelleyin. FIBARO ID ilgili bir etkinleştirme e-postası aldığınızda, bağlantıyı tıklayarak ve bir şifre belirleyerek hesabı etkinleştirin.

FIBARO ID zorunlu mu kullanılıyor?
Mart 2017 sonuna kadar home.fibaro.com aracılığı ile veya FIBARO ID kullanarak giriş yapabileceksiniz. Nisan 2017’den başlayarak FIBARO ID, giriş yapmanın tek mevcut yöntemi haline gelecektir.

FIBARO Kimliğine nasıl giriş yapabilirim?
Aldığınız e-posta, etkinleştirme bağlantısını içeriyor. Giriş ekranına yönlendirilmek için tıklayın. İlk kez giriş yaptığınızda, yeni bir şifre oluşturmanız istenir. Daha sonra https://id.cloud.fibaro.com adresinden giriş yapabilirsiniz.

Eski Uzaktan Erişim hesabıma ne olacak?
FIBARO ID’yi etkinleştirmezseniz, eski hesabınız Nisan 2017’de devre dışı bırakılacaktır.

FIBARO ID’yi kullanmak için hangi Home Center ürün yazılımı sürümü gereklidir?
Sürüm 4.110 veya daha yeni sürümü gerekiyor.

FIBARO ID’yi kullanmak için FIBARO mobil uygulamasının hangi versiyonu gereklidir?
Android Telefon – 1.12.0
Android Tablet – 1.8.0
iOS iPhone – 2.13.0
iOS iPad – 1.120

Yerel erişim ve FIBARO ID için e-posta adresi aynı olmalı mı?
Hayır, gerekli değildir.

Harici IP’mi uzaktan erişime için kullanabilir miyim?
Evet, ancak güvenlik nedenlerinden dolayı FIBARO ID veya VPN kullanmanızı öneririz.

Uzaktan Erişim için yine de özel VPN kullanabilir miyim?
Evet, FIBARO ID ile uzaktan erişimi kullanmak zorunlu değildir.

FIBARO kimliği, yerel erişimi herhangi bir şekilde etkiliyor mu?
Hayır.

FIBARO ID yerel erişim için sürekli olarak çevrimiçi olmamı ister mi?
Hayır, yalnızca uzaktan erişim için.

FIBARO ID sistemimi buluta taşıyor mu?
Yok hayır.

Uzaktan erişimi kullanabilmek için Home Center’ı 4.110’a güncelleştirmek zorunda mıyım?
Sürüm 4.110, uzaktan erişim için mobil uygulama kullanırken FIBARO ID düzgün çalışmak için zorunlu olan önemli güvenlik değişikliklerini sağlar. Mobil uygulamayı kullanmazsanız, 4.110 sürümüne güncelleme gerekli değildir, ancak ağ geçidinizi en yeni GA sürümüne güncellemenizi öneririz.

FIBARO ID, benim veya benim sistemim hakkında hassas veriler saklıyor mu?
Uzaktan erişim ve genel istatistik verilerinde (tanımlayıcı olmayan veya tek tek) oturum açmak için yalnızca zorunlu verileri depolanır. Home Center yerel kimlik bilgilerini saklanmaz.

FIBARO ID, API’de herhangi bir değişiklik yapıyor mu?
Hayır.

FIBARO ID otomatik olarak uzaktan erişimi etkinleştiriyor mu?
Hayır, daha önce etkin değilse, otomatik olarak etkinleştirilmez. Uzaktan erişim için Home Center’ı manuel olarak eklemelisiniz.

Sorun giderme

Uzaktan erişim çalışmıyor. Ne yapmalıyım?
Yapabileceğiniz birkaç şey var:
1) İnternete erişiminiz olduğundan emin olun.
2) Home Center’ı 4.110 sürümüne güncelleyin.
3) Mobil uygulamanızı güncelleyin.
4) Home Center’ın düzgün çalıştığından ve İnternet’e bağlı olduğundan emin olun.
5) FIBARO ID hesabınızı etkinleştirdiğinizden emin olun.
6) FIBARO ID hesabını uzaktan erişim ile ilişkilendirdiğinizden veya Home Center’ı uzaktan erişimden FIBARO ID’ye taşıdığınızdan emin olun.
7) Yeni uzaktan erişim kullanım şartlarını kabul ettiğinizden emin olun.
8) Home Center’ı yeniden başlatmayı deneyin.
Sorun devam ederse, birkaç dakika bekleyin ve tekrar deneyin veya FIBARO desteğine ( destek@wotomasyon.com ) başvurun.

FIBARO ID’yi yapılandırdıktan ve mobil uygulamanızı güncelledikten sonra, Home Center’ımla uzaktan bağlanamıyorum. Ne yapmalıyım?
FIBARO ID yapılandırma ekranı görünmüyorsa, Ayarlar’a gidin ve Fibaro ID bölümünde yapılandır’a dokunun.
FIBARO ID hesabıma giriş yapamıyorum. Ne yapmalıyım?
İlk kez oturum açarsanız, uzaktan erişim hesabınızla aynı e-posta adresini kullandığınızdan emin olun.

Ana Merkezimdeki yönetici hesabına giriş yapamıyorum. Ne yapmalıyım?
E-postanızı bir kullanıcı olarak kullandığınızdan emin olun.

Yönetici hesabının kullanıcı adını değiştirmem gerekiyor mu?
Evet, e-posta adresinize değiştirilmelidir.

Hesabımın taşınmasıyla ilgili bir e-posta almadım. Neden?
Her şeyden önce SPAM klasörünüzü kontrol edin. Orada bir e-posta bulamadıysanız, hesabınız henüz taşınmış olmayabilir. Lütfen birkaç gün bekleyin ve e-posta hala gelmediyse desteğe başvurun ( destek@wotomasyon.com ). Etkinleştirme e-postasını https://id.cloud.fibaro.com adresini ziyaret ederek ve e-posta adresinizi girerek göndermeyi hızlandırabilirsiniz. Etkinleştirme bağlantısı birkaç dakika içinde gönderilecek.

Etkinleştirme e-postamı yanlışlıkla sildim. Ne yapmalıyım?
https://id.cloud.fibaro.com gidin ve e-posta adresini yazın – e-posta oluşturulmadı ise aktivasyon linkinin yeniden gönderilmesini isteyin. Olmuyorsa kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz.

Hesapları birbirine bağlama sürecini atladım. Ne yapmalıyım?
Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin:
1) Uzaktan erişim için home.fibaro.com aracılığıyla giriş yapın. Mevcut kullanıcı adı ve şifre kullanarak deneyin.
2) Bu hesaba atanan Home Center ağ geçidini kaldırın (cihaza yakın değilseniz, arayüzde oturum açın ve Seri numarası ve MAC adresini not edin).
3) FIBARO ID’ye ( https://id.cloud.fibaro.com ) giriş yapın, Hizmetler’i seçin ve Uzaktan Erişim panelinde Diğer’i tıklayın.
4) Açılan web sitesinde Oturum aç’ı tıklayın, ardından HC ekleyin, Seri numarası ve MAC adresini doldurun ve Ekle’yi tıklayın.

FIBARO ID ile Uzaktan Erişim’e giriş yaptıktan sonra, Home Center’ım listede yok. Neden?
Hesap bağlama işlemi taşıma esnasında ihmal edilirse veya Uzaktan Erişim’de verilenlerden farklı bir e-posta adresi kullanarak FIBARO ID hesabına kaydolduysanız böyle bir durum ortaya çıkabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin:
1) Uzaktan Erişim home.fibaro.com aracılığıyla giriş yapın. Mevcut kullanıcı adı ve şifre (kullanarak) deneyin.
2) Bu hesaba atanan HC ağ geçidini kaldırın (cihaza yakın değilseniz, arayüzde oturum açın ve Seri numarası ve MAC adresini not edin).
3) FIBARO Kimliğinize ( https://id.cloud.fibaro.com ) giriş yapın, Hizmetler’i seçin ve Uzaktan Erişim panelinde Diğer’i tıklayın.

FIBARO mobil uygulamasını güncelledikten sonra akıllı telefonumda Uzaktan Erişim özelliğini kullanamıyorum. Home Center’ın 4.110 sürümüne güncellenmesi, yerel erişim olmadığı için mümkün değildir. Uzaktan ağ geçidine nasıl bağlayabilirim?
Uzaktan Erişim, web tarayıcısı aracılığıyla hem Fibaro ID hem de eski uzaktan bağlantı yoluyla hala mümkündür.

Zaten bir Fibaro ID oluşturdum, ancak yerel erişim olmadığı için Home Center’ı 4.110’a güncelleyemiyorum. Uzaktan Erişim’i FIBARO mobil uygulamasıyla kullanabilir miyim?
Hayır. Ağ geçidini güncelleyene kadar Uzaktan Erişim yalnızca web tarayıcısı aracılığıyla mümkün olacaktır.

Fibaro ID’yi taşımayla ilgili bir e-posta almadım. Mobil Uygulamam’da Uzaktan Erişimi almak için ne yapmam gerekir?
E-posta adresinizi kullanarak id.cloud.fibaro.com adresinde oturum açmayı deneyin veya bunu yapmak için güncellenmiş FIBARO mobil uygulamasını kullanın. Etkinleştirme bağlantısı yeniden gönderilecek ve bir Fibaro ID oluşturabileceksiniz.

Aynı e-posta adresine iki hesap atamıştım. Geçiş işlemini doğru yapmak için ne yapmam gerekir?
Hesapları bağlarken Home Center’a atanan eski Uzaktan Erişim girişini girdiğinizden emin olun.

Home Center, 3.x sürümü altında çalışır. Neden ağ geçidimi 4.110’a güncellemeliyim?
Sürüm 4.110, Uzaktan Erişim için mobil uygulama kullanırken FIBARO ID ile düzgün çalışmak için zorunlu olan önemli güvenlik değişikliklerini sağlar. Mobil uygulamayı kullanmazsanız, 4.110 sürümüne güncelleme gerekli değildir, ancak ağ geçidinizi en yeni GA sürümüne güncellemenizi öneririz.

FIBARO mobil uygulamasını güncelledikten sonra Fibaro kimliği soruluyor ancak bu tanımlayıcıya sahip değilim. Ne yapmalıyım?
Taşıma yapmanız veya yeni bir Fibaro ID oluşturmanız gerekir.